Onnea uusille ylioppilaille, valmistuneille ja koulunsa päättäville!

0
891

Ylöjärven lukion kevään 2023 uudet ylioppilaat, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun:

Pinja Aalto, Olivia Aavasto, Thobe Aho, Roosa Ahokas, Anna Ahonen, Niklas Ahopelto, Aku Ala-Nikkola, Sofia Alenius, Mesud Algüvercin, Mona Amirlatifi, Roope Anttila, Nico Coloma, Huugo Eerikäinen, Elina Erkkilä, Aku Haapasalmi, Milla Haavisto, Vilma Hakala, Henna Hallenberg, Leena Heinilä, Ville Heldén, Konsta Hoisko, Eliisa Huuhtanen, Eemil Ingman, Pinja Johansson, Juho Järventausta, Willa Järviö, Aino Jäättelä, Ossi Kannosto, Aada Keinänen, Emmi Kellokoski, Konsta Kiviluoma, Jenny Koivula, Pinja Koivuniemi, Kalle Koponen, Nelli Korhonen, Elli Koskenniemi, Janette Koskinen, Topi Koskinen, Verneri Koskinen, Akseli Kotti, Elena Kumpulainen, Linnea Kupsus, Vilma Kurhela, Jenna Kyllönen, Oona Kämäräinen, Salla-Maija Laakkonen, Noora Laine, Vesa-Petteri Lankinen, Eetu Lappalainen, Anton Launonen, Kiia Laurila, Julia Lehti, Eero Lehtinen, Miska Lehtinen, Peppi Lehtinen, Veeti Lehtinen, Kerttu Lehtiniemi, Lenni Lehtonen, Emma Leino, Minttu Leino, Roosa Liimatainen, Sanni Loponen, Elli Luoma, Heta Lääkkö, Ilona Mannela, Jemina Markkula, Oliver Masalin, Mikko Murto, Antti Mäenpää, Jesse Mäenpää, Valtteri Mäkelä, Kerttu Mäki-Lahna, Emmimaria Mäkinen, Veera Mäkinen, Nelli Mäyrä, Ellen Niemi, Matias Niemi, Jasmiina Nieminen, Aleksi Niemistö, Lumi Nissinen, Lauri Nuotio, Emilia Nurmikolu, Ronja Näppinen, Taika Oittinen, Inka Ojala, Venni Olshin, Arwen Orajärvi, Topias Paattimäki, Leevi Palokoski, Hilla Palomäki, Iina Pennanen, Ella Poikelispää, Ossian Potter, Niko Pulkkinen, Eevi Rahkjärvi, Petra Rajanti, Viola Rask, Katariina Rekola, Kalle Riihimäki, Eeli Rimmi, Max Rosengrèn, Valtteri Ruohonen, Pihla Rusanen, Arttu Ruuhikorpi, Fanni Ruuhonen, Janette Röyhkiö, Linnea Saarinen, Riia Saarinen, Jami Saastamoinen, Milad Safari, Leo Salminen, Viivi Salminen, Antti Salonen, Konsta Saloranta, Juho Sattula, Otto Saulamaa, Ilona Selin, Artturi Seppä, Kiona Siitonen, Leevi Sinisalo, Eemeli Stenberg, Toivo Suomalainen, Eero Sutinen, Johanna Särkilampi, Etta Tarvainen, Nico Toivanen, Teemu Tuominen, Wilma Turja, Eero Unkuri, Emilia Uusitalo, Kaisa Valli, Kaarle Vilenius, Nea Virtanen, Matilda Vähätalo, Riina Väisänen, Wendi Wolbert, Emma Äijälä.

Kaksoistutkintolaiset: 

Sofia Bredero, Enni Halme, Aatos Jonasson, Teemu Jäntti, Hannele Kalliomäki, Ossi Lautamäki, Jami Liljaranta, Tatu Nikula, Hanne Rantanen, Inka Rantanen, Minea Serkelä, Emma Silanne, Oskari Soininen, Roni Stenberg, Sara Suoniemi, Viljami Säynäjäkangas, Valtteri Tanila, Manu Teini.

Tampereen yhteiskoulun lukio

Sonja Yli-Hankala

Ruoveden lukio

Viivi Särkijärvi 

Tredu Metsätie, tutkinnon suorittaneet

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Kallio Niilo, Keränen Artturi, Liesijärvi Julia, Rantanen Samuli, Rintala Veikko, Rukko Aarne, Vahantapohja Arttu, Virtanen Taavi, Ylinen Miku,  

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja

Hola Sakari, Kaitajärvi Herman, Karhu Leevi, Kauppinen Juhani, Kivistö Juho, Kuoppala Roope, Leiniö Olli, Leppiniemi Jimi, Mähönen Olli-Pekka, Ollila Jarkko, Peri Kaius, Rantala Leevi, Ruohonen Eetu, Sormunen Marcus, Tamminen Valtteri, Ylä-Poikelus Mikko, 

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja

Latvala Jarmo, Kettula Veli-Pekka,

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja

Kumpula Mira, 

Tredu Metsätie, osatutkinnon suorittaneet

Logistiikan pt, osatutkinto

Alapispa Antti, Vuorinen Susanna

Metsäalan pt, osatutkinto

Pölkkö Marko,

Metsäalan ammattitutkinto, puun jatkojalostaminen, osatutkinto

Alppi Tapio, Majalahti Niko, Orsama Topias, Paukkunen Juha, Penttilä Jaakko, Pirhonen Esa, Pärssinen Lauri, Silmunmaa Timo, Tonttila Vesa-Pekka, Ylikotila Juha, Österlund Jouko

Lista päivittyy.

Puuttuuko nimi listalta? Julkaisemme valmistuneiden nimiä maksutta. Ilmoita tiedot sähköpostitse toimitus@kurunlehti.fi